ZBAVTE SA BOLESTI CHRBTA

V DRIEKOVEJ OBLASTI

Bolesť chrbta v driekovej oblasti

Bolesťou chrbta v driekovej oblasti, či už chronickou, alebo akútnou trpia z času na čas všetci. Bolesť prichádza náhle, alebo postupne so zvyšujúcou sa intenzitou. Takáto bolesť môže byť spôsobená úrazom, nedostatočným pohybom, herniou disku (vyskočená platnička), ale aj vrodenými vadami. Niektorým typom bolestí sa dá predchádzať, iné sa dajú zmierniť alebo úplne potlačiť. 

Pri tejto revolučnej  neinvazívnej metóde, vás bude fyzioterapeut sprevádzať 9 týždňov tréningovou terapiou na prístrojoch Spex SPINE. Táto terapia nielen, že vám pomôže zbaviť sa bolesti chrbta, ale predovšetkým odstráni príčinu jej vzniku. Pomôžeme vám vrátiť sa k bežným činnostiam bez bolesti chrbta a to bez použitia liekov či operácie.

Bolesť chrbta v driekovej oblasti

V SpineCenter vás zbavíme bolesti chrbta v driekovej oblasti, bez liekov a natrvalo.

S AKÝM PROBLÉMOM VÁM MôŽEME POMôCŤ ?

Seknuté kríže
SEKNUTÉ KRÍŽE
Bolesti chrbta v driekovej oblasti
BOLESŤ V DRIEKOVEJ OBLASTI
Zbav sa bolesti chrbta v driekovej oblasti
HERNIA, PROTRÚZIA, PROLAPS
Osteoporóza
OSTEOPORÓZA

Zavolajte nám a povedzte o svojom probléme viac

+421 908 023 781

odstránenie BOLESTI bez liekov a bez operácie

Úľava od bolesti ChRBTA REVOLUČNOU TERAPIOU Dr. ALFENA

Pri tejto inovatívnej metóde tréningovej terapie je pacient 9 týždňov vedený fyzioterapeutom, ktorý ho sprevádza a adaptívne upravuje tréningovej terapiu na prístroji SPEX SPINE ILE. Taktiež počas procesu terapie vykonáva kontrolné merania sily chrbtice, ktoré pacientovi ukazujú progres kondície jeho vnútorných svalov. Toto  meranie umožňuje porovnanie výsledkov pacientov so skupinami zdravých rovesníkov. Toto vysoko vyvinuté meranie umožňuje porovnanie výsledkov pacientov so skupinami zdravých rovesníkov. Z výsledkov analýzy počiatočného stavu dokážeme zvýšiť efektivitu liečby. Výsledky testu sily chrbtice sú konfrontované s databázou via ako 20 tisíc pacientova a počítač prostredníctvom analýzy nastaví vhodnú záťaž a rozsah, a tým dokáže zvýšiť efektivitu liečby. Po absolvovaní základnej terapie fyzioterapeut dohliada na proces udržiavania kondície týchto svalov v mesačných intervaloch. Vysokú účinnosť tréningovej terapie  potvrdzujú výskumy v Európe a USA, ale najmä odborná vedecká štúdia, ktorú vypracoval DR. Florian Maria ALFEN. 

Tréningpvá terapia Dr.Alfena
Vnútorné svaly hrajú v stabilite chrbtice kľúčovú úlohu, no nie je možné, aby sme ich posilňovali silou vôle ako napríklad biceps. Povrchové svaly vieme cvičiť ľahko, stačia nám na to aj cviky, ktoré vieme robiť doma či v telocvični. Pre precvičenie hĺbkového svalstva ho musíme najskôr izolovať. Pri tréningovej terapii Dr. Alfena sa fixáciou drobné vnútorné svaly odizolujú od vonkajších svalov, aby sme ich nepoužívali a tak je možné ich precvičiť a spevniť ich. Keď sú tieto svaly dostatočne pevné, znižuje sa tlak na platničky, vďaka čomu sa môžu vysunuté platničky znovu vstrebať a vyschnúť. Rovnako to platí aj pri drobných degeneratívnych zmenách stavcov, ktoré sa o seba obtierajú pre nedostatočnú pevnosť svalov a tak vzniká bolesť. Terapia je teda vhodná pre všetky druhy problémov so svalmi a bolesťami chrbta. Táto terapia rovnako pomáha aj pacientom, ktorí sú po operácii a majú v chrbtici kovové skrutky. Pozrite si video kde Dr. Alfen podrobne vysvetľuje princíp jeho terapie.
SPEX SPINE ILE

(Intensive Lumbar Extension machine) je prístroj, určený na špeciálny izolovaný tréning vnútorných svalov dolnej časti chrbta. Vďaka špeciálnym fixačným prvkom (pevný pásový popruh, fixátok kolien a fixátor chodidiel), ktoré umožňujú individuálne biomechanické prispôsobenie (teda odstavenie funkčnosti vonkajších svalov dolnej časti chrbta), je možné dosiahnuť izolované posilnenie vnútorných svalov chrbtice. Cvičenie zahŕňa aktívny predno – zadný pohyb v bedrovom kĺbe proti mechanickému odporu, ktorý kladie prístroj a ktorý je špecifický pre každého pacienta a pre každú fázu tréningovej terapie. Výsledkom tohto terapeutického cvičenia je, že izolovaná únava cieľových svalov vedie k stimulu a tým k zvyšovaniu kondície vnútornej vrstvy svalov chrbtice. 

Pre udržanie všetkých svalov v kondícii je potrebné pravidelné cvičenie. Pri hlbokých svaloch chrbtice je to však úplne inak. Tieto svaly za bežných okolností nepotrebujú žiadny tréning. Avšak tým že väčšinu času sedíme, čo je hlavný problém, a chrbticu zaťažujeme jednostranne, toto svalstvo postupne chradne. Po istej dobe svaly zoslabnú a tam začína bolesť a spúšťajú sa zmeny na chrbtici. Tréningová terapia vycvičí chrbticu počas osemnástich cvičení v intervale dve cvičenia do týždňa, a potom už stačí jediné cvičenie raz mesačne.

ILE izolovaný tréning driekovej časti chrbta

Fixačné prvky ILE prístroja​

A – Chrbtová opierka, prostredníctvom ktorej kladie stroj mechanický, kontrolovaný odpor.

B – Chránič kolien, ktorý bráni prenosu energie cez dolné končatiny

C – Stehenný pás

D – Podnožka pre upevnenie nôh

Vďaka špeciálnym fixačným prvkom (pevný pásový popruh, fixátok kolien a fixátor chodidiel), ktoré umožňujú individuálne biomechanické prispôsobenie (teda odstavenie funkčnosti vonkajších svalov), je možné dosiahnuť izolované posilnenie vnútorných svalov chrbtice

Pozrite si video, v ktorom vám Dr. Alfen vysvetlí princíp posilňovania vnútorných svalov.

Ako funguje táto revolučná terapia?

Prehrať video
zdroj: TV JOJ

Čo spôsobuje bolesť chrbta v driekovej oblasti

Vrodené chyby chrbtice
Hernia, prolaps disku
Pooperaćné stavy chrbtice
Pooperačné stavy
Svalové poškodenia
Svalové poškodenie
Dysbalancia chrbtice
Dysbalancia chrbtice
Vrodené chyby chrbtice
Vrodené predispozície
Zranenia chrbtice
Zranenia

Bolesti chrbta  v driekovej oblasti zapríčiňujú poškodené svaly, šľachy a väzy, ale najčastejšie poškodené alebo degenerované medzistavcové platničky. Pri takýchto poškodeniach dochádza k stlačeniu miechy, alebo nervov, následkom čoho nastáva bolesť v chrbte. Taktiež bolesť môžu spôsobovať vrodené vady pohybového ústrojenstva ako sú artritída, osteoporóza, ischias, skolióza, spinálna sténoza, nádory alebo rôzne infekcie.

Väčšinu týchto problémov je možné vyriešiť posilnením správnych svalov chrbtice. Pri tréningovej terapii Dr. Alfena sa fixáciou drobné vnútorné svaly odizolujú od vonkajších, aby sme ich nepoužívali a tak je možné ich precvičiť a spevniť ich. Keď sú tieto svaly dostatočne pevné, znižuje sa tlak na platničky, vďaka čomu sa môžu vysunuté platničky znovu vstrebať a vyschnúť. Terapia je teda vhodná pre všetky druhy problémov so svalmi a bolesťami chrbta. Táto terapia rovnako pomáha aj pacientom, ktorí sú po operácii a majú v chrbtici kovové skrutky

Zbavte sa bolesti chrbta. Vyskúšajte to bez liekov, obstrekov, alebo operácie

Ak už nastanú takéto problémy, ľudia často siahajú po tabletkách proti bolesti chrbta alebo obstrekoch. Veľa prípadov chronickej bolesti chrbta v driekovej oblasti plynúcich z poškodených medzistavcových platničiek končí operáciou, ktorá však nemusí vyriešiť bolesť natrvalo. Až v 85% však operácia nie je nevyhnutná, ak sa správne a včas použije tréningová terapia. Potom sa dá operácii, obstrekom ale najmä bolesti chrbta v driekovej oblasti predchádzať. Stačí cielene posilniť vnútorné svalstvo, ktoré drží chrbticu v správnej pozícii.

ČO VÁS NAJVIAC ZAUJÍMA

Vykonávajú sa vo všeobecnosti operácie chrbta príliš často?

Áno, preto sa terapiou medicínskeho tréningu vždy snažíme vyhnúť operácii. Zo 100 pacientov, ktorí k nám prichádzajú z chirurgickej indikácie, nakoniec operujeme v priemere 8 pacientov. Celkovo by indikácia k operácii mala byť veľmi úzka a mala by sa zvažovať až ako posledná možnosť.

Nie je tréningová terapia iba kondičný tréning?

Nie, stroje na terapiu používané v medicínskej posilňovacej terapii sú špeciálne navrhnuté stroje na liečbu krčnej chrbtice a driekovej chrbtice, ktoré je možné použiť aj na vykonávanie testov a meraní sily a pohyblivosti chrbtových svalov. Terapiu týmito prístrojmi vykonávajú špeciálne vyškolení lekári a terapeuti. Rozsiahle vedecké údaje dokazujú výrazne väčšiu účinnosť tejto terapie v porovnaní s konvenčnými konzervatívnymi terapiami ako je fyzioterapia, masáže, elektroliečba atď.

Nevybuduje strojový tréning iba svalovú hmotu? Nebola by vhodnejšia fyzioterapia?

Nie, fyzioterapia, masáže, ale aj tréning s náradím ovplyvňujú najmä povrchové svaly. Stroje SpineX ovplyvňujú svaly, ktoré sa nedajú aktivovať bežným cvičením.

Aký je obsah účinnosti tréningovej terapie Dr. Alfen?

- Vysunutia medzistavcových platničiek
- Degeneratívne zmeny chrbtice (napr.: osteochondróza, artróza a iné)
- Spinálna stenóza (zúženie miechového kanála)
- Oslabený postoj a nedostatky v držaní tela (skolióza)
- Osteoporóza (rednutie kostí)
- Spondylolistéza (posun stavcov)
- Svalová nerovnováha, blokády
- Bolesť hlavy a migréna
- Tinnitus (šum v ušiach)
- Fibromyalgie (ochorenie svalov)
- Pooperačné stavy
- A iné nešpecifikované bolesti chrbta

Môže sa stať že mi cvičenie na strojoch uškodí?

Nie, cvičenie na strojoch SpineX je úplne bezpečné. Tréningová terapia je fyzioterapeutmi nastavená podľa vášho zdravotného stavu s ohľadom na maximálnu bezpečnosť. Vždy cvičíte pod dohľadom fyzioterapeutov.